INDIKÁTOR VLHKOSTI

Indikátor vlhkosti je jednoduché, ale veľmi efektívne riešenie pre produkty určené stredne ťažkej a ťažkej inkontinencii. Vďaka indikátoru môžete jednoducho skontrolovať stupeň použitia výrobku. Je to obzvlášť užitočné pre opatrovateľov – môžu skontrolovať, či je potrebné vymeniť plienku bez potreby jej rozopnutia.

Ako indikátor vlhkosti vyzerá

Indikátor vlhkosti u Seni produktov je viditeľný na vonkajšej strane výrobku, pozdĺž absorpčného jadra.

V závislosti od rôznych druhov výrobkov Seni môže byť indikátor v dvoch podobách:

  • žltý prúžok (jeden alebo dva)
  • kombinácia písmen a číslic

Niektoré produkty môžu mať použité obe podoby.

Ako indikátor funguje

Indikátor sa mení v dôsledku kontaktu s vlhkosťou z vnútra produktu – potlač sa rozmaže a žlté pruhy zmenia farbu na zeleno-modrú. Rozmazanie / zmena farby na 50-80% po dĺžke indikátora znamená, že výrobok musí byť vymenený za nový. Obe formy indikátora sú umiestnené vo vnútri výrobku, takže nedôjde k zašpineniu oblečenie alebo posteľnej bielizne.

Ďalšia funkcia indikátora – kombinácia písmen a číslic

Indikátor v kombinácii písmen a číslic je určený nielen na upozornenie o potrebe výmeny plienky. V pásiku sú taktiež zakódované rôzne informácie o produkte. Môžeme tam nájsť úplný názov a veľkosť výrobku, rovnako ako aj dátum a hodinu výroby. Tieto údaje sú dôležité v prípade, keď sa budete chcieť obrátiť na výrobcu a odvolať sa na ten konkrétny výrobok.