Seniori, deti, či ľudia s mentálnym postihnutím nám opäť ukázali, ako sa tešiť zo života

Vianoce, vianočný čas.

Čas, ktorý by sme mali tráviť s našimi najbližšími, tešiť sa zo spoločne strávených chvíľ v pohode a teple domova. Niektorí z nás tento luxus ale nemajú, a Vianoce, ktoré by mali byť najkrajšími sviatkami sú pre nich zároveň tie najosamelejšie...

My by sme ale chceli poukázať na to, že nie vždy je to ale tak. Sú domovy, ktoré sú častokrát teplejšie, vrúcnejšie a láskavejšie než naša najbližšia rodina. Sú ľudia, ktorí sa s láskou a porozumením denno-denne starajú o ľudí, ktorí ich pomoc potrebujú.

Videá, ktoré ste nám do našej virtuálnej besiedky poslali sú toho dôkazom. Ukazujú nielen klientov, ale aj tváre ľudí, ktorí často zanedbávajú svoju vlastnú rodinu odsúvajú na druhú koľaj aby sa venovali tým krehkejším, lebo práve v tej chvíli ich potrebujú viac.

Už je z toho klišé, milé riaditeľky, vážení riaditelia, ošetrovatelia, sestričky, kuchárky, upratovačky ale tlieskame vám! A ďakujeme, že na svojich pleciach nesiete bremeno, ktoré vám často podlamuje kolená, ale aj napriek tomu tých svojich klientov opatrujete bez štipky zatrpknutosti a známok únavy.

V časoch, kedy sa do popredia dostáva fyzické zdravie nesmieme zabúdať na vnútornú pohodu a pokojný spánok babičiek a dedkov, malých či veľkých detí.

Vďaka Vám ju majú, vďaka vám!

 

Prajeme vám pokojné sviatky a hlavne veľa zdravia a všetkým zúčastneným centrám ešte raz ďakujeme.