Medzinárodná konferencia o dlhodobej starostlivosti

Od roku 1998 organizujeme medzinárodné stretnutia poskytovateľov starostlivosti. Program zahŕňa prednášky o dlhodobej starostlivosti pre manažment v opatrovateľských zariadeniach, lekárskych a terapeutických zamestnancov inštitúcií sociálnej pomoci. Obsahuje tiež sympózium pre zdravotnícky personál pracujúci v nemocniciach.

Ide o jedinú vedeckú udalosť v Poľsku venovanú dlhodobej starostlivosti. Zhromažďuje takmer tisíc účastníkov z celej Európy každý rok. Títo ľudia sú lídrami vo svojich odboroch a kladú značné úsilie pri vytváraní spoločenských a vládnych hodnôt o tom, aký dôležitý je rozvoj dlhodobej starostlivosti vo svete, najmä keď čelíme fenoménu starnutia spoločnosti. Vďaka týmto ľuďom sa stále viac a viac hovorí o poskytovaní odbornej pomoci ľuďom v núdzi. Podieľaním sa na stretnutí, umožňujeme zdieľanie skúseností, diskutovanie o modeloch dlhodobej starostlivosti a štandardoch poskytovaných služieb v mnohých rôznych krajinách Európy. Je možné sledovať príklady a ich riešenia, ktoré prinesú pozitívne efekty v inštitúciách po celej Európe.

Konferencia sa koná každý rok v septembri. Hlavnými partnermi akcie sú:

• Polish Society of Gerontology,
  • Polish Society of Long-Term Care,
  • European Association for Directors and Providers of Long-Term Care Services for the Elderly (E.D.E.).

Ako bude konferencia prebiehať v tomto roku?

Konferencia sa koná každý rok v septembri, tento rok sme sa však museli presunúť do online priestoru.

V mene spoločnosti Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych SA a Nadácie TZMO „Spolu meníme svet“ Vás preto srdečne pozývame na 23. medzinárodnú konferenciu dlhodobej starostlivosti, ktorá tento rok nesie názov:

Mimoriadne časy. Mimoriadne potreby?

Ochrana života a duševného zdravia klientov a zamestnancov v ústavoch dlhodobej starostlivosti. Dôsledky pandémie SARS-CoV-2

Konferencia sa uskutoční v termíne od 21. do 24. septembra. Tlmočenie časti prednášok bude zabezpečené aj do českého jazyka (slávnostné zahájenie, časť 1 a časť 2). Všetky prednášky budú tlmočené do anglického, nemeckého a ruského jazyka.

Podmienkou účasti je registrácia prostredníctvom oficiálnej webovej stránky podujatia: www.mkod.pl. Na tejto stránke nájdete podrobné informácie o konferencii a programe.

Účasť na konferencii je bezplatná, je však potrebné sa vopred zaregistrovať.

Veríme, že napriek vzdialenostiam medzi nami môžeme stále zdieľať svoje skúsenosti a inšpirovať sa.

Tešíme sa na Vašu účasť.