Stály kontakt kože s močom, zvýšenou teplotou vo vnútri plienky a dlhodobo nezmenená poloha môžu rýchlo viesť k podráždeniu.
pálenie
svrbenie
štípanie
pocit stiahnutej kože
sčervenanie
olupovanie
U osôb s obmedzenou pohyblivosťou, ležiacich chorých, zvlášť u osôb, ktoré používajú plienky, by mala byť koža pod stálym pozorovaním, pretože jej podráždenia môžu viesť k nebezpečným zmenám – zapareniu a preležaninám.
Zaparenie |
Preležanina |
Zaparenia vznikajú, keď sa niečo trie kožu, alebo ak sa záhyby kože o seba dlhšiu dobu opierajú.palíc k sebe po dlhú dobu spôsobuje nepríjemný stav pleti. Zvýšená teplota, vlhko (moč, pot) a slabý prístup vzduchu urýchľujú vznik zaparenia. |
Je to poškodenie kože, ktorému predchádza začervenanie – je to dôsledok dlhodobého tlaku na kožu. Preležanina môže vzniknúť na všetkých vrstvách kože. |
Používanie profylaktík proti preležaninám je nesmierne dôležité u všetkých osôb, ktoré používajú savé produkty na inkontinenciu moču/stolice, predovšetkým však u ležiacich osôb. Základnú rolu tu zohráva stále pozorovanie stavu kože a jej správne ošetrovanie. Zistite viac o predchádzaniu preležanín tu.
Dobre zvolený produkt znamená nielen pohodlie pre pacienta, ale aj menšie riziko vzniku bolestivých preležanín, ako aj ľahšiu prácu pre opatrovateľa. S našou pomocou si vyberte ten správny produkt.
Vybrať produktVýber správneho produktu je veľmi dôležitý. Preto sme vytvorili jednoduchý nástroj s názvom „Diagnostika“.
Vybrať veľkosť