Seni Cup 2015

Seni Cup 2015 – je dobojované

Žiar, 01.06.2015

Radosť zo stretnutí, futbalové zápasy v priateľskej atmosfére a duchu fair-play a výborná zábava – to už tradične patrí k futbalovému turnaju Seni Cup, ktorého deviaty ročník sa konal v krásnej Žiarskej doline 21. a 22. mája 2015.

Seni Cup každoročne organizuje spoločnosť Bella Sk pre hráčov s mentálnym postihnutím, ktorí žijú v zariadeniach sociálnych služieb.

Ani rozmarné počasie neodradilo pozitívne naladených účastníkov z 12 družstiev, aby zabojovali o poháre, medaily, diplomy, ale aj pekné a hodnotné vecné ceny. Tie súťažiacim venovala spoločnosť Med-Art.

Tento rok opäť nesklamali chlapci z Domova n.o. Veľké Pole, ktorí sa už po niekoľkýkrát stali víťazmi turnaja a odniesli si hlavnú cenu – sadu profesionálnych futbalových bránok.

Zo striebornej priečky sa tešil sympatický zmiešaný žensko – mužský tím z DSS Giraltovce, ktorému do zariadenia pribudol multifunkčný hrací stôl. Bronz putoval do neďalekého Liptovského Hrádku, odkiaľ prišli chlapci z CSS EDEN, a odmenou za ich výborný športový výkon bol hudobný mikrosystém Philips.

Odmenení boli aj najlepší individuálni bojovníci: najlepší brankár, najlepší hráč, najobetavejší hráč a najlepšia hráčka turnaja – tie boli vyhodnotené hneď dve. Avšak ani tí, ktorí sa umiestnili na nižších priečkach, neodišli naprázdno. Každý hráč si odnášal z turnaja medailu, diplom, balíček s reklamnými predmetmi a hygienickými výrobkami a každé družstvo získalo zároveň futbalovú loptu a športové potreby.

Súčasťou turnaja bol skvelý večerný program s príznačným názvom „Bavíme sa navzájom“, v ktorom hráči z jednotlivých zariadení predviedli svoje výnimočné schopnosti – spev, tanec, prednes poézie či ukážky z bojových umení. Svojimi výkonmi vytvorili skvelú atmosféru, ktorá pokračovala aj po vyhodnotení kultúrneho programu. Naň totiž nadviazala diskotéka, ktorá sa skončila až po polnoci.

Seni Cup má teda za sebou úspešný deviaty ročník. Organizátori z Bella Sk sľubujú, že ten ďalší, desiaty, jubilejný, bude bohatý na prekvapenia a účastníci sa už teraz majú na čo tešiť. A my sa zasa tešíme na výnimočné športové i mimošportové výkony všetkých šikovných chlapcov a dievčat zo zariadení sociálnych služieb.