Príčiny vzniku inkontinencie u mužov

Najčastejšie sa inkontinencia u mužov objavuje:

Starajte sa o seba!

Za správne fungovanie močovej sústavy zodpovedá viacero elementov, poškodenie jedného z nich môže narušiť prácu ostatných. Ak je únik moču spôsobený zníženou elasticitou panvového svalstva, môže sa jej stav zlepšiť vykonávaním jednoduchých cvičení, tzv. Kegelových cvikov.

Pripravili sme pre vás sériu jednoduchých cvičení, ktoré môžete vykonávať doma, v práci alebo kdekoľvek sa nachádzate. Ak sa chcete s nimi oboznámiť, kliknite tu. Pozitívne výsledky vykonávania cvikov tohto typu možno postrehnúť v relatívne krátkom čase.

Navštívte lekára!

Najväčšie percento ľudí trpí ľahkou inkontinenciou. Ak sa však problém nerieši, ľahká inkontinencia sa môže zhoršiť. Neodporúčame, aby ste inkontinenciu liečili „domácimi spôsobmi“.

Ak trpíte inkontinenciou, neodkladajte riešenie tohto problému – konzultujte s lekárom príčinu vášho problému a čo s ním robiť. Časté zväčšenie prostaty (hypertrofia) u mužov po 50-tke prebieha bez prejavov a inkontinencia môže byť jednou zo spozorovaných zmien v oblasti dolných močových ciest. V mnohých prípadoch prináša dobré výsledky farmakologické liečenie, niekedy je nevyhnutný aj chirurgický zákrok.

Zistite, ako sa pripraviť na návštevu u lekára. Prečítajte si aj o andropauze a zväčšení prostaty – najčastejšie príčiny inkontinencie u mužov.