Príčiny vzniku inkontinencie u žien

Najčastejšie príčiny inkontinencie u žien sú:

  • zmena polohy maternice v dôsledku napr. nádorov alebo oslabenia svalstva panvového dna, ktoré podporuje urogenitálny systém
  • zaťaženie svalstva panvy nadváhou, tehotenstvom, viacnásobnými pôrodmi
  • menopauza
  • zápal močového mechúra
  • porucha hormonálneho systému
Starajte sa o seba!

Za správne fungovanie močovej sústavy zodpovedá viacero elementov, poškodenie jedného z nich môže narušiť fungovanie ostatných. Ak je únik moču spôsobený zníženou elasticitou svalstva v oblasti panvy, môžete jej stav zlepšiť vykonávaním jednoduchých cvičení, tzv. Kegelových cvikov. Pozitívne výsledky vykonávania cvičení tohto typu možno postrehnúť v relatívne krátkom čase. Pripravili sme pre vás sériu jednoduchých cvičení, ktoré môžete vykonávať samy doma, v práci alebo kdekoľvek sa nachádzate. Ak sa chcete s nimi oboznámiť, kliknite tu.

Navštívte lekára!

Najväčšie percento žien trpí ľahkou inkontinenciou. Ak však budete tento problém ignorovať, ľahká inkontinencia sa môže zhoršiť.

Ak trpíte inkontinenciou, neodkladajte riešenie tohto problému – konzultujte to s lekárom s cieľom zistenia, čo je príčinou vášho problému a ako ho riešiť. Neodporúčame riešiť problém inkontinencie „domácimi spôsobmi“. V mnohých prípadoch prináša farmakologická liečba dobré výsledky, niekedy je ale nevyhnutný chirurgický zákrok.

Zistite, ako sa pripraviť na návštevu u lekára a prečo je lepšie používať urologické vložky Seni Lady namiesto klasických vložiek.